Mediciniai tyrimai

Sveikatos patikra nepasiruošusiam asmeniui gali tapti tikru išbandymu ir blogos nuotaikos priežastimi. Kad to išvengtumėte, trumpai papasakosime, kokie tyrimai ir konsultacijos jūsų laukia ir kiek tai užtrunka. Antakalnio Aviacijos medicinos centre pirminiai ir pakartotiniai sveikatos patikrinimai atliekami per vieną darbo dieną, išskyrus atvejus, kai dėl sveikatos būklės reikėtų atlikti papildomų tyrimų. Pirminis patikrinimas vidutiniškai trunka apie 5–7 valandas, pakartotinis – 1–3 valandas.

Tikrinantis sveikatą, reikia pateikti:

Dokumentus

Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir Aviacijos specialisto licenciją.

Išrašą iš asmens ambulatorinės kortelės

Šeimos gydytojo išrašą su išsamia sveikatos istorija apie persirgtas ligas arba paskutinių 5 metų laikotarpio medicinos specialistų atliktų apžiūrų ir tyrimų rezultatus;

Psichinės sveikatos pažymą

Gydytojo ar gydymo įstaigos išduotą pažymą, patvirtinančią, kad asmuo nėra turėjęs psichologinių sutrikimų ir nesirgęs psichikos ligomis;

Priklausomybės ligų pažymą

 Gydytojo ar gydymo įstaigos išduotą pažymą, patvirtinančią, kad asmeniui nebuvo nustatyta priklausomybė nuo alkoholio, psichotropinių ar narkotinių medžiagų.

Sveikatos patikros mediciniai tyrimai

Bendras kraujo tyrimas

 Profilaktinis kraujo sudėties tyrimas, kuris parodo kraujo forminių elementų (eritrocitų, trombocitų, leukocitų) ir kitų netipinių ląstelių kiekį, tūrį, formą, pasiskirstymą pagal rūšį. Šis tyrimas leidžia nustatyti ar yra nuokrypis nuo normos. Padeda nustatyti uždegimus, mažakraujystę, atskirti bakterinės ir virusinės kilmės infekcijas. Nustačius tam tikrą patologiją rekomenduojami išsamesni ištyrimai.

Gliukozės kiekio kraujyje nustatymas

Gliukozės tyrimu galima nustatyti ar gl kiekis kiekis kraujyje atitinka normą. Pavojingas tiek per mažas, tiek per didelis kiekis.

Cholesterolio kiekio kraujyje nustatymas

Padidėjęs cholesterolis signalizuoja apie išaugusią širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Šlapimo tyrimas

Tyrimo rezultatai parodo ne tik inkstų ir šlapimo takų, bet ir kitų organų bei organų sistemų būklę.

Narkotinių medžiagų šlapime nustatymas

Tyrimas nustato amfetamino, barbitūratų, kokaino, metamfetamino, metadono, opiatų, kanapių, benzodiazepino vartojimą (I ir III klasei privaloma, orlaivio palydovams atsitiktine tvarka).

Alkoholio kiekio nustatymas alkotesteriu

I ir III klasei privaloma, orlaivio palydovams atsitiktine tvarka.

Kvėpavimo funkcijos įvertinimas

Spirometrijos metodu, atliekamas norint įvertinti oro tūrį bei greitį įkvėpimo ir iškvėpimo metu. Tai vienas dažniausiai taikomų tyrimų kvėpavimo funkcijai įvertinti. Krūtinės ląstos rentgenograma Parodo ar nėra pakitimų plaučiuose, krūtinės ląstos defektų, trukdančių kvėpavimo funkcijai.

Krūtinės ląstos rentgenograma

Tyrimas parodo ar nėra pakitimų plaučiuose, krūtinės ląstos defektų, trukdančių kvėpavimo funkcijai.

12 kanalų elektrokardiograma (EKG)

Užrašoma širdies elektrinė veikla.

Širdies echoskopija

Ją atlikus, galima spręsti apie širdies struktūrą ir galimus pažeidimus.

Veloergometrija (fizinio krūvio mėginys)

Elektrokardiogramos registravimas fizinio krūvio metu. Tyrimas atliekamas minant specialų medicininį stacionarų dviratį. Gydytojas kardiologas tyrimo metu stebi širdies susitraukimų dažnį, kraujospūdį, kvėpavimą, elektrokardiogramą ir bendrą paciento būklę. Elektrokardiograma stebima prieš krūvį, krūvio metu ir pabaigus minti dviratį. Tyrimas svarbus: širdį maitinančių kraujagyslių ligų diagnostikai, t. y., išeminės širdies ligos nustatymui, širdies raumens būklės įvertinimui, fizinio pajėgumo įvertinimui, širdies ritmo sutrikimų diagnozavimui, gydymo efektyvumo, reabilitacijos veiksmingumo įvertinimui.

Pilvo organų echoskopija

Leidžia įvertinti vidaus organų (kepenų, inkstų) būklę.

Audiograma

Nustatomas gebėjimas girdėti skirtingų tonų garsus.

Timpanograma

Nustatomas būgnelio judrumas.

Perimetrija

Akipločio tyrimas specialiais prietaisais — perimetrais. Akipločio tyrimas labai svarbus, nes turi didelę praktinę reikšmę ir yra periferinio regėjimo matas. Jis silpnesnis už centrinį regėjimą, tačiau išplečia mūsų akiratį, padeda orientuotis erdvėje. Pakitimai neretai būna vienintelis ankstyvas daugelio akių ligų simptomas.

Tonometrija

Arterinio bei veninio kraujospūdžio ir akispūdžio matavimas.

Spalvinio suvokimo tyrimas

Tyrimas atliekamas anomaloskopu ar CAD testu (III klasė).

Psichinės sveikatos vertinimo klausimynas

I ir III klasei privaloma, orlaivio palydovams atsitiktine tvarka.

Atlikus tyrimus, būtinos specialistų konsultacijos:

Ausų, nosies, gerklės, akių, kardiologo, neurologo, chirurgo, šeimos gydytojo, odontologo, o moterims – ginekologo. Tai pagrindiniai tyrimai, tačiau, jei tikrinimo metu, bus nustatytas sveikatos sutrikimas, gali prireikti papildomų tyrimų.